Cetatea Oradea

10.00-22.00: Picturi pe față
10.00-13.30: Picturi pe sticlă
10.00-11.00: Parada mascotelor „Prietenii veseliei”
10.00-20.00: Tir cu arcul
10.00-11.00: Dans modern cu Jolța Camelia
11.00-14.00: Jocuri interactive cu personaje din poveste
11.00-13.00: Picturi pe reproduceri arheologice cu Noua Acropolă
11.00-12.00: Povești Jucăușe, specatcol de teatru cu Șerban Borda
12.00-15.00: Live DJ set – Rogvaiv
15.00-18.00: Live DJ set – Dubase
12.00-17.00: Ateliere creative și origami
12.00-16.00: Atelier olărit
12.00-16.00: Atelier pielărie
12.00-20.00: Atelier de tâmplărie
12.00-13.00: Seminar parenting cu blândețe cu Andrada Faina
13.00-14.00: Moment artistic – Corul de copii al Liceului Don Orione
13.00-14.00: Curs securitate cibernetică cu Logiscool
13.00-14.00: Curs siguranță rutieră – Serviciul Rutier I.P.J. BIHOR
13.20-14.00: Parada Norișorilor Plutitori
14.30-15.10: Parada Norișorilor Plutitori
15 00-16.00: Cel mai bun magician, spectacol de magie cu Bianca si Eduard
15.00-20.00: Picturi pe sticlă cu Ioana Klein
15.00-17.00: Picturi pe reproduceri arheologice cu Noua Acropolă
15.00-16.00: Acțiuni de informare și prevenție antidrog susținute de Centrul de Prevenție Antidrog
16.00- 20.00: Cursuri de programare și robotică cu Logiscool
17.40-18.00: Spectacol majorete al Liceului Don Orione
18:00-19:00: Spectacol Darius Mabda & Ana Maria Mărgean
19:30-20:30: Concert Florian Rus
20:00-21:00: DJ Vision & Storm Events
21:00-22:00: Concert BRUJA

Orășelul copiilor

10.00-20.00: Picturi pe față
10.00-20.00: Ateliere interactive
10.00-20.00: Întâlnire cu Mickey Mouse
10.00-18.00: Desene pe asfalt, coordonate de Roxana Stan
10.00-20.00: Tabăra Medievală, coordonată de Deus Vult
11.00-12.00: Verselő Verserdő – Pădurea poeziilor, Spectacol de teatru Teatrul Liliput (limba maghiară)
11.00-12.00: Curs siguranță rutieră – Serviciul Rutier I.P.J. BIHOR
11.00-11.40: Parada Norișorilor Plutitori
12.00-12.40: Parada Norișorilor Plutitori
12.00-17.00: Mascota CSM: Întâlnire cu mascota CSM,
13.00-14.00: Povești Jucăușe- spectacol teatru, Șerban Borda
14.00-15.00: Seminar parenting cu blândețe cu Andrada Faina
14.00-14.30: Baschet, coordonatde Clubul Sportiv Crișul Oradea
14.30-15.00: Fotbal pentru copii, coordonat de Clubul Sportiv Crișul Oradea
15.00-16.00: Karate, Judo, Kempo, Taekwondo WT – Clubul Sportiv Crișul Oradea
15.30-16.00: Spectacol de majorete al Liceului Don Orione
16.00-17.00: Dans Modern cu Jolța Camelia
17.00-18.00: Cel mai bun magician, spectacol de magie cu Bianca si Eduard
17.00-18.00: Parada mascotelor cu Prietenii Veseliei
18.00-21.00: Jocuri interactive cu copii si personaje
18.00-19.00: Acțiuni informare prevenție antidrog
18.00-19.00: Întâlnirea fanilor cu CSM Oradea
18.30-19.30: Spectacol Ella Bella

Parcul Barcăului

10.00-22.00: Picturi pe față
10.00-22.00: Decathlon: Activități sportive cu Decathlon
10.00-11.00: Statuie vivantă
11.00-12.00: Acțiuni informare prevenție antidrog
11.00-12.00: Picturi pe față
12.00-14.00: Atelier arte performative, MA Hub
12.00-20.00: Pista cu obstacole gonflabile
12.00-20.00: Joc distractiv: Costume Sumo Joc distractiv
13.00-14.00: Atelier creativ
14.00-17.00: Salvatorii cu drone cu Salvadrone
15.00-22.00: Mascota Mickey
15.00-16.00: Baloane modelate
15.00-16.00: Povești Jucăușe- spectacol teatru, Șerban Borda
16.00-19.00: „Și câinii au nevoie de reguli” – Asociația iubitorilor de câini Oradea
17.00-18.00: Portrete în creion
19.00-20.00: Cel mai bun magician, spectacol de magie cu Bianca și Eduard
19.00-20.00: Atelier creativ
19.00: Oradea Running Culture
21.00-22.00: Statuie vivantă

Nagyváradi vár

10.00-22.00: Arcfestés
10.00-13.30: Üvegfestés
10.00-11.00: Parádé a „Prietenii veseliei” kabalaállataival
10.00-20.00: Íjászat
10.00-11.00: Modern tánc Jolța Cameliával
11.00-14.00: Interaktív játékok mesefigurákkal
11.00-13.00: Festés régészeti reprodukciókra a Noua Acropolă Egyesülettel
11.00-12.00: Játékos mesék – Șerban Borda előadása
12.00-15.00: Live DJ set – Rogvaiv
15.00-18.00: Live DJ set – Dubase
12.00-17.00: Alkotóműhelyek és origami
12.00-16.00: Fazekasműhely
12.00-16.00: Bőrdíszművesség
12.00-20.00: Asztalosműhely
12.00-13.00: Gyermeknevelési szeminárium Andrada Fainával
13.00-14.00: A Don Orione Líceum Gyermekkórusának fellépése
13.00-14.00: Kiberbiztonsági kurzus a Logiscoollal
13.00-14.00: Közlekedésbiztonsági kurzus – Bihar Megyei Rendőrkapitányság
13.20-14.00: Lebegő Felhőcskék Parádéja
14.30-15.10: Lebegő Felhőcskék Parádéja
15.00-16.00:  A legjobb bűvész – bűvészmutatványok Biancával és Eduarddal
15.00-20.00: Üvegfestés cu Ioana Klein
15.00-17.00: Festés régészeti reprodukciókra a Noua Acropolă Egyesülettel
15.00-16.00: Drogfogyasztás-ellenes és prevenciós kampány a Drogprevenciós Központ szervezésében
16.00- 20.00: Programozói és robotikai kurzusok a Logiscoollal
17.40-18.00: A Don Orione Líceum menettáncosainak fellépése
18:00-19:00: Darius Mabda & Ana Maria Mărgean fellépése
19:30-20:30: Florian Rus koncertje
20:00-21:00: DJ Vision & Storm Events
21:00-22:00: BRUJA koncertje

Gyermekváros

10.00-20.00: Arcfestés
10.00-20.00: Intraktív alkotóműhelyek
10.00-20.00: Találkozás Mickey Egérrel
10.00-18.00: Aszfaltrajzok Roxana Stan vezetésével
10.00-20.00: Középkori táborok a Deus Vult vezetésével
11.00-12.00: Verselő Verserdő – a Szigligeti Színház Lilliput Társulatának magyar nyelvű előadása
11.00-12.00: Közlekedésbiztonsági kurzus – Bihar Megyei Rendőrkapitányság
11.00-11.40: Lebegő Felhőcskék Parádéja
12.00-12.40: Lebegő Felhőcskék Parádéja
12.00-17.00: Találkozás a Városi Sportklub (CSM) kabalafigurájával,
13.00-14.00: Játékos mesék – Șerban Borda előadása
14.00-15.00: Gyermeknevelési szeminárium Andrada Fainával
14.00-14.30: Kosárlabda a Nagyváradi Crișul Sportklubbal
14.30-15.00: Labdarúgás gyerekeknek a Nagyváradi Crișul Sportklubbal
15.00-16.00: Karate, Cselgáncs, Kempo, Taekwondo WT a Nagyváradi Crișul Sportklubbal
15.30-16.00: A Don Orione Líceum menettáncosainak fellépése
16.00-17.00: Modern tánc Jolța Cameliával
17.00-18.00: A legjobb bűvész – bűvészmutatványok Biancával és Eduarddal
17.00-18.00: Kabalafigurák parádéja – Prietenii Veseliei
18.00-21.00: Interaktív játékok gyerekekkel és mesefigurákkal
18.00-19.00: Drogprevenciós tevékenységek
18.00-19.00: Rajongók találkozása a Nagyváradi Városi Sportklub sztárjaival (CSM)
18.30-19.30: Ella Bella fellépése

Barcăului park

10.00-22.00: Arcfestés
10.00-22.00: Decathlon: Sporttevékenységek a Decathlonnal
10.00-11.00: Élő szobor
11.00-12.00: Drogprevenciós tevékenységek
11.00-12.00: Arcfestés
12.00-14.00: Előadóművészeti workshop, MA Hub
12.00-20.00: Pista cu obstacole gonflabile
12.00-20.00: Szumójelmezek – szórakoztató játékok
13.00-14.00: Alkotóműhely
14.00-17.00: Salvadrone – drónos mentők
15.00-22.00: Mickey – kabalafigura
15.00-16.00: Lufihajtogatás
15.00-16.00: Játékos mesék – Șerban Borda előadása
16.00-19.00: „A kutyáknak is kellenek a szabályok” – Nagyváradi Kutyabarátok Egyesülete
17.00-18.00: Ceruzaportrék
19.00-20.00: A legjobb bűvész – bűvészmutatványok Biancával és Eduarddal
19.00-20.00: Alkotóműhely
19.00: Oradea Running Culture
21.00-22.00: Élő szobor

Te așteptăm la Festivalul Copiilor Oradea să te bucuri de cea mai frumoasă sărbatoare a copiilor!

Urmărește-ne pe:

SCRIE-ne un mesaj

10 + 9 =

                                   Organizatori

                                   Parteneri

Festivalul Copiilor Oradea © Copyright 2023 - All Rights Reserved